ZSEBPASSZ

Négy merész jóslat az NBA 2016-2017-es szezonjára 2. rész

A Thunder lemarad a rájátszásról.

2016. október 22. - HeiseNBArg

       Miközben nagy erőkkel hallgattam az új NBA szezonra vonatkozó előrejelzéseket meglepett, hogy a külföldi szakértők többsége még mindig Nyugat legjobb öt csapata közé sorolja a Thundert. Azok után amin keresztül estek a holtszezonban ezt erősen kétlem

Nyári „érvágás”

       A koferencia döntőig eljutott bandából elment Durant, Ibaka és Waiters (hogy csak a fontosabb neveket említsem). Jött Ilyasova, Oladipo és az újonc Sabonis. Érdemes-e taglalni Durant mit jelentett Oklahomának? Jelenleg a liga 3. legmagasabban jegyzett sztárja James és Curry után. Az OKC legjobb pontszerzője, pattanózója,tripladobója volt. Ha Ilyasova és Oladipo tavalyi statisztikáit összeadjuk akkor sem hoznának jobb számokat Durantnél. 

oladipo-ilyasova-durant_blog_hu-s.jpg

Elment Ibaka is aki top 10-es erőcsatár mellesleg a liga egyik legjobb védőjátékosa. Kíváncsi vagyok mit fog kihozni magából Orlandoban mert végig úgy éreztem , hogy több van a támadójátékában, mint amit ki tudott bontakoztatni a két szupersztár mellett. Waitersért ugyan nem fognak meghasadni a szurkolói szívek, de benne is rejlettek olyan lehetőségek melyeket az idei előszezon során megcsillogtatott.

       Nagyon kevésnek érzem a fent említett hármast a Durant-Ibaka-Waiters trióért „cserébe”. Oladipo koránál fogva még fejlődésben lévő játékosnak számít, de úgy tűnik nem sokat lépett előre újonc korához képest. Ilyasova nem kellett a Bucksnak sem a Detroitnak és úgy látszik a Magicnek sem… védekezésben kevés, támadásban leginkább kinti dobásainak vehetik hasznát. Sabonis esetében egykori NBA játékos csemetéről van szó. A papa későn érkezett a ligába már 30 éves volt mikor először pályára lépett, ahhoz képest 7 évet amerikában töltött és 12 pontos 7,3 lepattanós karrierátlagára nem lehet panasz. A fiúval szemben is nagyok az elvárások utolsó egyetemi évében 17,6 pontot és 11,8 lepattanót átlagolt. Vajkezű, pozíciós játékból is képes hatékonyan termelni emellett kiváló lepattanózó. Gyengeségei közé sorolható a fizikuma, az atletizmusa illetve a védekezése. Ígéretesnek tűnik, de nem hiszem, hogy első évében felforgatja a ligát (ahogy mondjuk Blake Griffin vagy Damian Lillard tette).

 

A történelem:



       Nem sűrűn úszták meg száraz lábbal azok a klubok akik egy szupersztárt elveszítettek a holtszezonban
. Gondolok  O’neal távozására Orlandoból  és Los Angelesből, James lelépésére Clevelandből és Miamiból, Kevin Garnett eligazolására Minnesotából vagy arra mikor Chris Paul-t cserélte el a New Orleans. Közülük még a legjobb csapat is 13 győzelemmel kevesebbet gyűjtött a rákövetkező idényben ami elég nagy rontásnak számít.



Westbrook sztori:



       Russell Westbrook már egyszer megbukott az OKC rájátszásba juttatásával.  Rendszeresen túlvállalta magát, mindent egyedül akart megoldani melynek veszélye a soron következő szezonban is fennáll. Akkor az idény nagy részében mellette volt Ibaka, valamint Durant is szerepelt 27 összecsapáson amiből 18-at elhoztak… Érettebb vezér lesz mint két évvel ezelőtt? Az irányító Harden óta nem találja a hangot a helyére hozott dobó hátvédekkel. Oladipoval sikerül közös nevezőre jutniuk?

 

Védekezés, támadás,cseresor:


       Tavalyi védekezésük csak a playoffban állt össze. Az alapszakaszban nem voltak meggyőzőek a defensive ratingjük csupán 13. volt. Most még több fejfájást okozhat a defenzíva, Ilyasova,Sabonis,Kanter átlag alatti védőjátékosnak számítanak és Westbrook is hajlamos fegyelmezetlenségre illetve a fölösleges kockázatvállalásra amit az ellenfelek sűrűn büntetnek triplákkal. Támadásban bőven lesznek gondjaik. Ki fog kintről dobni? Hogyan tudnak egy olyan óramű pontosságú támadógépezetet pótolni mint Kevin Durant? Roberson védőspecialistaként megfelelt abban a rendszerben ahol RW és KD pumpálták a labdát a meccsek nagy részében, most viszont nagyobb szükségük lenne arra hogy mindegyik kezdőjük rendelkezzen támadójátékkal. Steven Adamsszel hasonló a helyzet kiváló védőjátékos akitől viszont nem lehet elvárni, hogy 1-1-ben megoldja a védőit (legalábbis még nem). A cseresor helyzete is kritikus olyan fiatalok, újoncok fogják alkotni a második alakzatot akik még sehol sem bizonyítottak főleg a backcourt és a 3-as poszt tűnik vékonynak.

Konkurencia:



       A Nyugat ismét baromi erős lesz. Az nem kérdés, hogy a GSW és a Spurs még mindig a két legkiemelkedőbb csapat valamint a Clippersszel is számolni kell míg egészséges Griffin és Paul. Továbbra is ott lesz az előző év meglepetés gárdája a Portland, a „mackók” Parsonsszal visszanyerhetik régi erejüket, Utah okosan erősített, Thibodeau farkas falkája készen áll a vadászatra és a Dallas sem néz ki rosszul  Boguttal és Barnesszal a fedélzeten. Ezt a 8 csapatot papíron erősebbnek és mélyebbnek érzem az OKC-nél.

Mondd ami fáj:

 

durant_warriors_4.jpg

 

       Akárcsak a Bullsnál a Thundernél is véget ért egy korszak. Durant lelépésében leginkább az bosszant, hogy lemaradunk egy jó kis OKC-GSW rivalizálásról és a konferencia döntő visszavágójáról. Szurkolóként sokkal jobban örültem volna ha Nyugaton megmaradt volna a három nagy csapat és ha már Durant mindenféleképpen elakarta hagyni Oklahomát akkor ne egy olyan együtteshez igazolt volna amelyik nélküle is képes 73 győzelemre. Így viszont fennáll a veszélye hogy 3-4 évig a nyugati főcsoport unalomba fullad.

Várt győzelmek száma: 38-42

 

A bejegyzés trackback címe:

https://zsebpassz.blog.hu/api/trackback/id/tr9511829513

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása